מצב נגישות / ניווט באמצעות מקלדת דלג לתוכן תפריט ניווט נגיש פאנל נגישות איפוס נגישות מפת אתר הצהרת נגישות

פינת אוכל עגולה – אסתטיות ויעילות שהולכות יחד. מדוע פינת האוכל כה חשובה בחיינו?

הבית זה המקום המרכזי ביותר לנו בחיים, גם אם ישנן תקופות בהן אנו כמעט ולא נמצאים בו, או תקופות בהן הוא משמש אותנו בעיקר לשינה – הבית יהיה בעל חשיבות רבה עבורנו. בתוך הבית יש מקומות חשובים רבים – חדר השינה, המטבח והסלון, אבל חשיבות רבה נוספת יש לפינת האוכל שלנו. פינת אוכל זהו המקום סביבו מתרכז הבית – אנחנו יושבים לאכול שם יחד כל המשפחה, מארחים שם אורחים לארוחה או לקפה ולפעמים יושבים לעבוד שם או לעשות שיעורי בית עם הילדים. השימושים הרבים של פינת אוכל מצריכים ממנה להיות בעלת מאפיינים שיתאימו לכל אלה, וכן תכונות שיביאו אותה להיות יציבה ומתאימה לאורך שנים. בבחירת פינת אוכל חשוב להבין איזה שימוש הוא המרכזי ביותר בבית שלכם, כך שהבחירה תיקח זאת בחשבון לשם נוחות מרבית לעניין השימוש המרכזי. גם אם אתם נוהגים להשתמש בפינת האוכל לשם כלל השימושים, תוכלו לשים לב לזה כאשר תבצעו את הבחירה בפינת אוכל. בנוסף, פינת האוכל לרוב נמצאת במיקום מרכזי בבית, או לכל הפחות במקום שבו נוהגים לעבור לא מעט ולכן היא נראית לעיני כל. משום כך דבר חשוב נוסף שיהיה לפינת האוכל הוא מראה וסגנון מתאימים לבית ולכם. פינת האוכל יכולה לשדרג לכם את נראות הבית, ולהוסיף אסתטיות וסטייל.

למה חשוב לשים לב בבחירת פינת אוכל?

משום המרכזיות של פינת האוכל בבית, יש להשקיע מחשבה משמעותית כאשר אתם עומדים בפני בחירת אחת כזאת, ולשם כך כדאי לכם לשים לב למספר נקודות במהלך החיפוש.

  1. נראות

ראשית, כדאי לחשוב כיצד תרצו שתיראה פינת האוכל. כדי להצליח לבחור בפינת האוכל עם הנראות המתאימה לכם חשוב קודם כל לשים לב לנראות המרחב בו תהיה פינת האוכל. בסביבת השולחן והכיסאות ישנם קירות שיכולים להיות בצבעים שונים, עם עיטורים שונים ובסגנונות שונות. כך גם יוכלו להיות בסביבה שטיחים או רהיטים נוספים שמשפיעים על נראות המרחב. כדי שפינת האוכל תתמזג במקום אליה אתם מייעדים אותה, ישנה חשיבות שהיא תתכתב מבחינה עיצובית עם האובייקטים והצבעים הנמצאים שם זה מכבר. גם אם אתם נכנסים לבית חדש ובוחרים ריהוט מאפס, תוכלו לבחור קו עיצובי מסוים מתאים בעיניכם, ואף לבחור את פינת האוכל כרהיט הראשון ששאר הרהיטים לאחריו יצטרכו להתכתב איתה. עם זאת, שימו לב – גם אם תבחרו פינת אוכל יפה, אך היא לא מתאימה סגנונית למקום בו היא נמצאת, הייחודיות והסגנון שלה לא יבואו לידי ביטוי ולכן ישנה חשיבות שתהיה התאמה. אם אתם מתלבטים כיצד תוכלו לדעת מה מתאים לסגנון העיצובי שלכם בבית, תוכלו לשאוב השראה מבתים של אחרים שראיתם, מתמונות וקטלוגים שנחשפתם אליהם או אף להיוועץ באנשי מקצוע בתחום עיצוב הפנים.

  1. המרחב

שנית, חשוב לבחון את גודל וצורת המרחב המיועד לפינת האוכל החדשה. פינת אוכל יכולה להגיע בגדלים שונים וצורות שונות, חלקן יתאימו למרחבים גדולים יותר וחלקן יתאימו למרחבים מצומצמים יותר וחשוב לשים לב שבעת החיפוש אנו בוחנים את פינות האוכל המתאימות לנו ולא מבזבזים זמן על כאלו שלא נוכל בכלל להעמיד בביתנו. בדומה לכך, גם צורת המרחב משמעותית, וצורות שונות של פינות אוכל יתאימו לצורות שונות של מרחב. לאחר שבחנתם את המרחב המיועד בביתכם, חשוב לחשוב על הצורך שלכם ועל אופן השימוש הנוכחי או הרצוני שלכם בפינת אוכל. אם אתם משפחה בעלת מספר נפשות רב, או אם אתם אוהבים ונוהגים לארח לא מעט אנשים, יש צורך שתרכשו פינת אוכל שתתאים למספר האנשים הזה. אם אתם מספר נפשות מועט בבית, וכמעט ואינכם מארחים אין צורך שתרכשו פינת אוכל שמיועדת לאנשים רבים. עם זאת, כפי שהזכרנו לעיל, יש לבחון האם ישנם שימושים נוספים בהם תרצו להשתמש בפינת האוכל ולכן דווקא תצטרכו פינת אוכל גדולה. כך למשל, אם יש לכם מספר ילדים שיושבים לעשות שיעורי בית בפינת האוכל, וברצונכם שלכל ילד יהיה מרחב להניח ספרים ומחברות, כדאי לקחת זאת בחשבון בבחירת גודל השולחן.

  1. תקציב כמובן

לבסוף, חשוב לבדוק מהו טווח התקציב שלכם שאותו תוכלו ותרצו להשקיע בקניית פינת האוכל. דגמים שונים הם בעלי מחירים שונים, ותוספות שונות או חומרים שונים מהם עשויים השולחן והכיסאות יכולים לשנות את המחיר – להעלותו או להורידו. אמנם ישנם דברים עליהם כדאי לא להתפשר בקניית פינת אוכל, אך גם לאחר החלטה מהם הפרמטרים עליהם אינכם מוכנים לוותר כגון גודל או חומר מסוים, ישנם פרמטרים שניתן להתלבט עליהם וזאת יהיה בהתאם למחיר אותו אתם מוכנים להוציא על קניית פינת אוכל. יש לזכור שאם אתם רוכשים פינת אוכל איכותית וטובה, היא תוכל לשמש אתכם שנים רבות. לעיתים אנשים מנסים לחסוך ובכך לקנות רהיטים שאינם מחומרים איכותיים ויציבים, או מספקים שאינם אמינים. דבר זה במקום לחסוך עלויות יוכל רק להעלותם כאשר יתגלה שלאחר מספר שנים מועט עליהם לרכוש רהיט נוסף. משום כך, הרבה פעמים כדאי להשקיע סכום משמעותי בפינת אוכל איכותית כך שלא תצטרכו בשנים הקרובות לבצע הוצאה נוספת, בין אם בקניית פינת אוכל חדשה ובין אם לשם תיקונה או חיזוקה.

פינת אוכל עגולה, מלבנית או מרובעת? – יתרונותיו המובהקים של השולחן העגול

לפינת אוכל עגולה מספר יתרונות בהשוואה לפינת אוכל מלבנית או מרובעת.

ראשית, פינת אוכל עגולה היא חסכונית במקום. למרבית האנשים אין מרחב בלתי נגמר כדי להעמיד בו את פינת האוכל שלהם, או לחילופין הם אינם מעוניינים לתפוס את כלל המרחב הנמצא בבית באמצעות פינת אוכל. פינת אוכל עגולה יכולה לתפוס מרחב מצומצם מפינת אוכל מלבנית או מרובעת ובו זמנית היא כוללת את היתרון של מספר מכובד של מקומות ישיבה. לכן, אם יש לכם בית קטן, או מרחב ציבורי קטן ואתם עדיין מעוניינים בפינת אוכל שתוכל לאכלס מספר רב של אנשים פינת אוכל עגולה היא הפתרון המושלם.

שנית, פינת אוכל עגולה אינה כוללת פינות חדות ובכך היא בטוחה יותר. כמעט לכל אדם יוצא לארח בביתו ילדים קטנים שאוהבים לחקור את הסביבה, ולשוטט בה. אחת מהסכנות לאותם הילדים היא היתקלות בפינות השולחן שיכולות להכאיב ולפצוע אותם. פינת אוכל עגולה שומרת אותנו מסיכונים אלו.

בנוסף, פינת אוכל עגולה היא בעלת מראה אסתטי עדין ומודרני יותר. שולחן מלבני או מרובע תופס תחושתית את המרחב, ומשתלט עליו. שולחן עגול יכול להתמזג עם המרחב ולשוות לו מראה מרווח ופנוי, ולכן יכול לשדרג גם נראות של מרחב מצומצם ביותר.

לבסוף, בפינת אוכל עגולה התקשורת עם האנשים נוחה יותר – כולם יכולים לראות את כולם, לדבר עם כל אחד ובלי להצטרך לזוז עם הכיסא או להתאמץ יתר על המידה. דבר זה חשוב ביותר כאשר בעולם המודרני אנו לא מצליחים להתכנס בתדירות גבוהה לארוחות – בין אם מדובר במשפחה ובין אם מדובר בחברים. השולחן העגול מאפשר לכם מפגש תקשורתי ונעים גם אם מדובר באנשים שלא ראיתם זמן רב.