מצב נגישות / ניווט באמצעות מקלדת דלג לתוכן תפריט ניווט נגיש פאנל נגישות איפוס נגישות מפת אתר הצהרת נגישות

פינת אוכל עגולה מעץ

למה הבחירה חשובה?

כאשר אתם עוברים לדירה חדשה, עושים שיפוץ, כאשר שולחן האוכל מתבלה, או שאתם פשוט מעוניינים בחידוש – מומלץ להביא בחשבון את העיצוב והריהוט בפינת האוכל החדשה שלכם. בשוק קיימים חומרי גלם רבים, מסוגים שונים, שכל אחד מהם עשוי להקנות אווירה שונה לפינת האוכל שלכם. כמעט מובן מאליו שכאשר אנו מתעסקים בעיצוב פנים, הטעם האישי שלנו הוא בעל משקל רב ביותר.

ניתן לזהות מגמה ברורה בשנים האחרונות בתחום עיצוב פינות האוכל. ישראלים רבים בוחרים בשולחנות אוכל עגולים מעץ. ולא בכדי, משום שבחירת עיצוב שולחן אוכל מעץ נושא עמו יתרונות רבים.

מה שולחן עגול מעץ נותן?

בעולם עיצוב הפנים שימוש בעץ הוא הבחירה “הנכונה”. ראשית, מדובר במוצר איכותי מאוד. עץ הוא חומר גלם עמיד וחזק, שמסוגל להחזיק מעמד שנים רבות במצב כטוב כמעט כחדש. ככל שהשולחן לא נפגע מגורם חיצוני, סביר לומר שאתם רוכשים פינת אוכל שתחזיק שנים קדימה. העמידות של שולחן העץ בפני נוזלים מוכחת. בין אם מדובר בטיפות מים שמצטברות על תחתית כוס קרה ובין אם נשפך איזשהו רוטב חם מהצלחת, שולחן העץ לא ינזק במידה שתנקו את הנוזלים.

מעבר לאיכות המוצר, פינת אוכל עגולה הוא בחירה עיצובית מובהקת. בחירת העיצוב לפינת האוכל היא היבט מרכזי בחיי כל משק בית. פינת האוכל היא המקום בו המשפחה מתאספת בשבתות וחגים לארוחה חגיגית. בנוסף, גם באירועים פחות חשובים וחגיגיים יש חשיבות לעיצוב פינת האוכל. אם אתם קמים מוקדם בבוקר לעבודה, בוודאי תרצו שהמקום בו תפתחו את היום יהיה מעוצב בצורה נוחה ונעימה, באופן שייתן לכם תחושה טובה לכל היום.

מה חשוב לשים לב בבחירת השולחן?

בחירה בשולחן אוכל עגול מעץ יכולה להתאים לכם אם אתם אוהבים סגנון עיצובי קלאסי. שולחן אוכל עגול מעץ מדמה אווירה כפרית ומאוד ביתית. מעבר לכך, הצורה העגולה מאפשרת נוחות מקסימלית. מחקרים פסיכולוגים אף הראו שבחירת צורה עגולה לשולחן מקנה יתרונות רבים ליושביה ומשרה אווירה נעימה. גם באגדות ימי הביניים הבינו את החשיבות של הצורה השוויונית לאלו שמסובים בשולחן, כשהדוגמה המובהקת לכך היא “המלך ארתור ואבירי השולחן העגול”.

אם אתם מרגישים שאתם בטוחים רק ביחס לצורת השולחן ולחומר הגלם המרכיב אותו, אנו ממליצים על מאפיינים מסוימים לפינת האוכל שלכם. גובה השולחן צריך להיות במידה הנכונה, כך שלא יהיה גבוה מדי עבור ילדים קטנים אם ישנם, ומהצד השני לא נמוך מדי כדי שיהיה נוח להשתמש בו באופן יום יומי, לא רק לאכילה. לכן, אנו ממליצים על גובה של בין 75 עד 77 סנטימטרים.

מעבר לכך, חשוב לתכנן מראש מהו המספר המקסימלי של יושבים שהייתם מעוניינים שישבו בשולחן. אם אתם משפחה גדולה ומרובת ילדים, אנו ממליצים לחשב את גודל השולחן לפי מספר הנפשות בבית, ולהוסיף למספר זה עוד שלושה עד ארבעה מקומות.

היבט נוסף שחשוב להביא בחשבון, הוא האם פינת האוכל מתוכננת לשמש אתכם רק לארוחות או גם לפעילויות נוספות. אנו יכולים לחשוב על דוגמה: האם הילדים שלכם נוהגים להכין שיעורי בית ומטלות אחרות כשהם ישובים בפינת האוכל? אם התשובה היא חיובית ולכם נוח שהילדים נמצאים בסביבתכם כשאתם עסוקים במטבח, הדבר ישפיע על סוג העץ.

לצד כל אלו, ישנם מאפיינים נוספים שחשוב להתחשב בהם. לא משנה כיצד אתם נוהגים להשתמש בפינת האוכל שלכם, כדאי לזכור שזה דבר חשוב, אך גם שתמיד ניתן לעשות שינוי בעתיד.