מצב נגישות / ניווט באמצעות מקלדת דלג לתוכן תפריט ניווט נגיש פאנל נגישות איפוס נגישות מפת אתר הצהרת נגישות

פינת אוכל עגולה כפרית

פינת אוכל עגולה כפרית

אחד המקומות המשפיעים יום יום על חוויית החיים שלנו הוא פינת האוכל שלנו – המקום בו נשב לאכול ארוחת ערב משפחתית עם ילדינו והפינה בה נקרא את העיתון לצד הקפה בשבת בבוקר או לפני שנצא במהירות לעבודה. עיצובה של פינת האוכל משפיע כמובן על כל מראה הבית שלנו ועל חוויית האכילה שלנו, ומשום כך ישנה חשיבות רבה לבחירת פינת אוכל אתסטית, נוחה ושימושית. חשוב להבין שבעיצוב פינות אוכל (בדומה לעיצוב כל פריט ריהוט אחר בביתנו) נוכל לבחור בין מגוון רחב מאוד של עיצובים, שלעיתים רבים מהם יושפעו מסגנון עיצוב כללי אחד – הסגנון הכפרי.

כיצד דמיינתם את חווית האכילה שלכם?

פינת אוכל היא מרכיב קבוע בכל סלון ומטבח בבתינו, המקום בו אנחנו מנהלים את ארוחותינו בין אם מדובר באכילה שגרתית של מדי יום ביומו ובין אם מדובר באירוע מיוחד בו נרצה לארח אנשים מן החוץ או אפילו סתם המקום בו נרצה שכל המשפחה תתכנס כדי לצחוק, לשמוח ולאכול. חשוב מאוד להבין כיצד לבחור פינת אוכל שתשתלב כמובן עם עיצוב הבית שלנו, רהיטים שיהיו נוחים לשימוש בה במידה שהם יפים ומכובדים.

בשלב הראשון נשאל את עצמנו – מהי סוג חווית האכילה אותה דמיינו לעצמנו? האם ראינו לנגד עינינו שולחן ארוך ומרובע שבראשו ראש המשפחה ולאורכו ילדיו? או שמא חיפשנו דווקא שולחן עגול יותר וקומפקטי? האם נרצה מבני רהיטים מוצקים, כבדים ויציבים או דווקא עיצוב אלגנטי ומעוקל? כל אלו ויותר הן אופציות העומדות לפנינו בבואנו לעצב את פינת האוכל שלנו.

סגנון העיצוב המתאים למעשה לכמעט כל בית ומשפחה, סגנון המציע מגוון רחב מאוד של רהיטים אשר יכולים להשתלב בכמעט כל מבנה אסתטי של סלון ולעמוד גם בחללים שאינם גדולים במיוחד מבלי “לחנוק” את חלל החדר הוא הסגנון הכפרי.

מהו סגנון עיצוב כפרי

עיצוב פנים מתחלק לסגנונות המושפעים ממקורות שונים. כך לדוגמא עיצוב הייטקי ישתמש בצבעי אפור, שחור ולבן ובעיקר במתכת, זכוכית ופלסטיק וכן הלאה סגנונות מסגנונות שונים. הסגנון הכפרי לעומת זאת, שואב את ההשראה מחיי המושב והחווה ומאופיין ברהיטים צבועים מעץ המשרים אווירה נינוחה, חמימה ונעימה יותר על המבקר והמשתמש ברהיטים.

סגנון העיצוב הכפרי משתמש על פי רוב בקווים עגולים ו”רכים” יותר בעיצוב הרהיטים – בין אם מדובר ברהיטים רבועים ומלבניים ובין אם מדובר ברהיטים עגולים ואליפטיים. העץ עשוי להיות מחוספס יותר או חלק לחלוטין, בהתאם להעדפותיך האישיות, ויהיה צבוע בדרך כלל או בצבעי פסטל או בצבע החום המקורי של העץ – מה שלבדו מקנה אווירה ביתית נעימה ושקטה לחלל המגורים שלנו.

עולם הכפר הרגוע ידוע בכך שלצד הפרקטיות היומיומית שלו הוא מסוגל לערוך משתה מכובד ולארח בהתרעה קצרה של רגע את כל חברי הכפר, לשם כך רבים מאוד מהרהיטים בסגנון כפרי, ובייחוד פינות אוכל עגולות כפריות מכילות מנגנון פנימי המאפשר לשולחן פינת האוכל להתארך בין רגע ולארח סביבו אורחים רבים, מבלי לתפוס חלל רב בשגרה.

השימוש בפינות אוכל עגולות כפריות עשוי להיות הפיתרון המושלם לדירות העירוניות הקטנות והצפופות בהם חיים רובנו. המבנה המעוגל יאפשר לנו גם להתאים את פינת האוכל למרחב המוגבל העומד לרשותנו ובה בעת להשרות אווירה של נינוחות, ביתיות ורוגע על הסלון כולו. הכסאות המסוגננים כמו גם צבע השולחן שכמעט ומבקש מפת רשת בהירה שתונח בשגרה על גביו ישדרגו כל בית רגיל ויוסיפו לו חן ואלגנטיות, לצד שימושיות יומיומית ללא פשרות.