מצב נגישות / ניווט באמצעות מקלדת דלג לתוכן תפריט ניווט נגיש פאנל נגישות איפוס נגישות מפת אתר הצהרת נגישות
קבל הצעת מחיר:

רכישת פינות אוכל – מעץ או ממתכת?

הן עשויות מקשת רחבה של חומרי גלם: יש כאלה מזכוכית, מפורניר, מעץ מלא, ממתכת או משילוב של השניים ובנוסף הן מותאמות למגוון של סגנונות – סגנון כפרי, עתיק, פרובנסי, מודרני, איטלקי, צרפתי, אנגלי, אורבני או וינטג׳. הפעם בחרנו להמליץ לכם האם לרכוש פינת אוכל העשויה מחומר העץ או ממתכת?

 ובכן, בין אם אתם בוחרים לעצב את פינת האוכל שלכם מחומר בודד כלומר שכל כולה תהיה עשויה עץ מלא או בין אתם בוחרים לשלב עץ עם מתכת, הדבר הקריטי ביותר עליו יש לשים דגש הוא שאותה פינת אוכל תוכל לעמוד בתנאים הסביבתיים בהם היא מוצבת. פינות אוכל מעץ לרוב יהיו עשויות מעץ גושני טבעי או צבוע ואלו ממתכת – מאלומיניום, ברזל יצוק או כרום. מצד אחד על השולחן להחזיק את כובדו שלו – מאפיין זה קריטי במיוחד כאשר מדובר בשולחנות עץ מסיביים. מצד שני על השולחן  והכסאות להיות מסוגלים לספוג גוון של חומרים העלולים להישפך עליהם, מבלי להיהרס זאת בכדי לשמור על עמידותם לאורך שנים רבות, שכן פינת אוכל איננה אביזר אותו אנו קונים על בסיס קבוע.

פינת אוכל מעץ מלא

היתרונות של פינות אוכל מעץ

 אם אתם מכורים לחומר העץ כמו ישראלים רבים, חשוב שתבינו שעץ גושני טבעי דורש תחזוקה. שיוף, צביעה וחידוש העץ הינם אמצעים חיוניים אותם יש לבצע אחת לכמה חודשים בכדי לשמור על העץ לאורך זמן. לעומת זאת מתכת איכותית, אין צורך לתחזק יתר על המידה אלא לבצע פעולה פשוטה חד שנתית בהתאם לסוג המתכת.

סוגייה נוספת אותה כדאי להכניס לשיקולים שייכת למיקום עצמו של פינת האוכל. אם ברשותכם פרגולה רחבת ידיים או מרפסת, כדאי לבחור בפינת אוכל ממתכת בשל קלות החומר והאקלים הישראלי שכן העץ לא ממש אוהב לחות או מים. לעומת זאת, אם אתם מתכננים לחדש את פינת האוכל המשפחתית בתוך הבית, עץ לרוב ישתלב טוב יותר ממתכת. כמובן שגם הסגנון העיצובי והמראה הביתי מהווים חלק בלתי נפרד מהבחירה. אם ביתכם מעוצב באווירה כפרית, ביתית וחמימה לא בטוח ששולחן מתכת ישלים את המראה אותו אתם מחפשים. כפי שאתם רואים התשובה לשאלה האם מומלץ לרכוש פינת אוכל מעץ או ממתכת אין תשובה חד משמעית, זאת משום שתשובה זו תלויה באלמנטים ומאפיינים רבים.

לצפייה במבצעים של פינות אוכל ליחצו כאן