מצב נגישות / ניווט באמצעות מקלדת דלג לתוכן תפריט ניווט נגיש פאנל נגישות איפוס נגישות מפת אתר הצהרת נגישות

איזה גודל של פינת אוכל אתם צריכים?

קבל הצעת מחיר:

איזה גודל של פינת אוכל אתם צריכים?

אחרי שרכשתם דירה חדשה או נכנסתם לדירה משלכם זה הזמן לחשוב על רהיטים חדשים שיכולים להשתלב בבית ולהוסיף לו מראה מיוחד, חדשני. אנחנו נוהגים לנצל את ההזדמנות של רכישת דירה חדשה ובכלל מעבר דירה בשביל לרכוש רהיטים חדשים, הרי אם לא נעשה זאת כעת יהיה לנו הרבה יותר קשה לעשות את זה בעתיד כשניכנס לשגרת החיים והכל כבר יהיה מסודר.

אחת הדוגמאות לכך היא פינת אוכל. בעבר לא היינו מייחסים חשיבות רבה לשולחן עליו היינו אוכלים, גם מסיבות כלכליות וגם כי המבחר לא היה גדול. כיום הרבה יותר חשוב לנו ליהנות מפינת אוכל ייחודית, במיוחד אם אנחנו מתכוונים לארח בני משפחה וחברים אז נבחר בוודאי בפינת אוכל מעוצבת בקפידה ומושקעת.

פינת אוכל 4 סועדים

פרמטרים שמשפיעים על גודל פינת האוכל

אך לפני העיצוב ולפני החומר ממנו עשויה הפינה, עלינו לשאול את עצמנו את השאלה הבסיסית, איזה גודל של פינת אוכל אנחנו צריכים ויכולים לרכוש.

בשביל לרכוש פינת אוכל בגודל הרצוי, עלינו להתייחס ל-3 משתנים שונים:

  1. מה הגודל של המקום בו אנחנו מתכוונים להציב את פינת האוכל
  2. מה כמות האנשים שאמורה להשתמש בפינת האוכל באופן תדיר
  3. מה הפונקציות של פינת האוכל.

מבחינת הגודל, ברור לכל שאנחנו נחפש פינה אשר בה נוכל להשתמש בנוחות ללא שום בעיה של תנועה ומרווח. רק כך נוכל ליהנות מארוחה בצורה נוחה. חשוב שפינת האוכל לא תהיה סגורה ויהיה חלל נוח למעבר בשביל שנוכל להעביר דברים לפינה וממנה בחזרה למטבח או לכל מקום אחר. חשוב גם שהפינה תכיל מספר פינות ישיבה עם שטח אופטימאלי לכל הנוכחים בשולחן.

מבחינת כמות האנשים, אזי שעלינו לקחת בחשבון שאנחנו נשתמש בפינת האוכל לארוחות צהריים ואולי גם ערב בקרב המשפחה המצומצמת. לכן נספור את כמות האנשים שאמורים לשבת ליד השולחן בזמן ארוחות אלה לצד מקום אחד אוו שניים לאורחים.

הפונקציות של שולחן האוכל מתייחסות ליכולת שלו להיפתח, באיזו צורה וכמה מקומות יכיל השולחן אחרי שנפתח אותו (צפו בפינת אוכל נפתחת) כך נוכל לדעת כמה אנשים יכולים להיות נוכחים בעת ארוחות גדולות שאנחנו נערוך מעת לעת.