מצב נגישות / ניווט באמצעות מקלדת דלג לתוכן תפריט ניווט נגיש פאנל נגישות איפוס נגישות מפת אתר הצהרת נגישות

פינת אוכל מעוצבת יוקרתית

פינת אוכל מעוצבת יוקרתית

 

פינות אוכל ממוקמות לרוב במרחב פתוח והן מהוות מקום מרכזי בבית. זהו המקום בו בני הבית אוכלים בשגרה, מארחים ומתכנסים לארוחות חגיגיות. פינת אוכל מעוצבת מוסיפה צבע, ייחודיות וסגנון לבית. הטרנד של עיצוב הבית התפשט והשתכלל בשנים האחרונות והוא לא פסח גם על פינות האוכל. ניתן למצוא היום פינות אוכל משגעות ויפות, מעוצבות ויוקרתיות. וכמו כל טרנד עיצוב הבית, הפרקטיות הולכת יד ביד עם המראה והעיצוב.

סוגים שונים של פינות אוכל

פינות אוכל היו ונשארו כאמור גולת הכותרת של כל בית. הן מחברות בין אנשים ומגישים עליהן ארוחות מושלמות.

אם פעם פינות אוכל היו המקום בו פשוט ישבו ואכלו, הרי שכיום הן כבר שכיות חמדה של ממש עם ניצול חכם של החלל המיועד להן ובעיצוב מושלם ויוקרתי.

יש המון סוגים של פינות אוכל וכדי ליהנות מפינת אוכל מושלמת, מודרנית וגם נוחה, כזו המשתלבת באופן טבעי עם שאר הריהוט בבית, יש כמה דברים שצריך לשים אליהם לב לפני רכישתן.

בשנים האחרונות נכנס הטרנד של פינות אוכל מעוגלות החוסכות מקום ומעניקות נגיעה עיצובית מעניינת לבית. מעצבי פנים ממליצים לשלב את פינות האוכל המעוגלות בבתים קטנים וגדולים כאחד.

פינות האוכל לא רק שמשדרגות את המראה של חלל הפנים באופן דרמטי ומוסיפות לו שיק ייחודי,  אלא גם מציעות לבני הבית מקומות ישיבה נגישים, מבלי להתפשר על האיכות והמראה הדקורטיבי.

איך להתאים את פינת האוכל לבית?

כשמחפשים פינת אוכל לבית, מתייחסים לסגנון העיצובי שלה. אפשר למצוא היום מגוון של פינות אוכל בסגנונות ובעיצובים שונים, חלקן בסגנון מודרני וחלקן בסגנון כפרי. יש את אלו שמביאות איתן סטייל של פעם, בסגנון וינטג’ וגם קלאסיות יותר. ככל שהעיצוב יותר איכותי, מסוגנן וייחודי, כך עולה יוקרתה של פינת האוכל.

חשוב שהעיצוב של פינת האוכל יתאים לסגנון העיצוב של הכיסאות בבית. הם לא חייבים להיות זהים, אך שיהיו באותו קו עיצובי. פינות אוכל קלסיות ישתלבו עם כיסאות מכל סגנון.

כדאי לזכור כי צורות שונות של שולחן מתאימות לסוגים שונים של חללים. כך פינות אוכל ריבועיות ועגולות מסתדרות היטב בחדרים מרובעים, אבל יראו לא טוב בחללים מלבניים. שולחנות מלבניים ואליפטיים מתאימים לחדרים מאורכים אך יראו מסורבלים בחדרים ריבועיים.

טיפים לבחירת פינת האוכל המושלמת

כשעומדים לרכוש פינת אוכל, לאחר שמוצאים את העיצוב שעונה על הטעם האישי, חשוב לבדוק את חומרי הגלם ממנו היא עשויה. לא להתפתות אחר חומרים טרנדיים אלא לבדוק, האם כתמים ולכלוך יורדים בקלות ובמה כרוכה התחזוקה השוטפת. חשוב גם לבחון את איכות המוצר כדי  שיישמר ויחזיק למשך שנים ארוכות.

כאן נכנס נושא התקציב. לא כדאי להתפתות למחירים זולים כי זול במקרים רבים עולה בסופו של ביוקר. בקיצור, מחיר שהוא נמוך מהעלות הממוצעת של פינות אוכל בשוק צריך להעלות חשדות לגבי איכות מוצר נמוכה ועמידות לא גבוהה.

התאמת פינת האוכל לצרכי בני המשפחה. כמה בני משפחה משתמשים בפינת האוכל ביחד בזמן נתון והאם ניתן לבחור בשולחן עגול או מרובע כדי לחסוך מקום.

ולבסוף, הנוחות. כיום ניתן לשלב בצורה מושלמת בין עיצוב יוקרתי ומיוחד לבין פינת אוכל שעונה על צרכי בני הבית והיא גם נוחה לשימוש. האם יש מספיק מקום לכיסאות סביב השולחן ובין הקיר לשולחן והאם הם מותאמים לגובה השולחן. פינת האוכל היא כאמור חלק מרכזי בבית שמשתמשים בו לא מעט וחשוב שהיא תהיה נוחה ומזמינה.